DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Endüstriyel Mutfak Danışmanlığı Nedir?

Gastronomi dünyasında, profesyonel ve tarafsız bir danışman aracılığıyla faaliyet alanı, konsepti belirlenen yeme&içme ile ilişkilendirilmiş alanların tümünde, planlanan bütçe kapsamında müşteriye danışmanlık hizmeti verme yükümlülüklerinin tümüdür.

İşimiz gereği bir işletmenin sahip olamayacağı kadar fazla deneyimi işletmenize değer katmak için kullanır.

 

Zamanımızın tümünü maksimum verim alabilmek adına projeniz için harcar, kalıcı değerler yaratırız.

Doğru çözümlemeler için bizimle hareket edin.

eMutfak.net

Sizin İçin Ne Yapar ?

eMutfak.net Profesyonel mutfak danışmanlığı, verimli mutfak tasarım ve planlama anlayışı doğrultusunda masraflı ve uygunsuz mali davranışları engeller.

 

Mutfak çalışma alanlarının, mekanla ve insanla ilişkisini kurarak uluslararası platformlarda kabul görmüş hijyen kuralları içinde bir bütün olarak hareket edilir.

 

Buda verimliliğin artması ve sorunsuz operasyonlara öncülük eder.Bugün birçok işletmeci, mutfak tasarım ve planlamasının basit olduğu yanılgısına düşmektedir.

 

İşletme, alınan yanlış kararlar sonucu projede yaşanan gecikmelerden sonra süreci tekrar yoluna sokmak adına danışman çağırır ve planlanmamış ekstra maliyetlerle yüzleşir.

 

Aynı zamanda yanlış spesifikasyonlara sahip ekipmanların siparişi iptal edilemeyebilir,

 

Mutfakta projeye göre örülen duvarların yıkılarak yenilerinin inşası gerekir, buda yine projede gecikme ve ek maliyet yaratır.

Bu hataları yok saymanın etkisi kısa vadede anlaşılmasa da uzun vadede problem yaratacaktır. Er ya da geç servis edilen yemeklerin kalitesine, servisteki hantallığa ve işletmenin geneline tezahür edecektir.

Problemleri mutfağın inşa aşamasında düzeltmeye çalışmak, işçilik maliyetlerinde artış, açılış tarihinin ertelenmesi, işletmenin bölgedeki potansiyel fırsat kayıpları, kiranın henüz işletme açılmadan ödenmesi gibi durumlara sebep olacaktır.

Hacmin Doğru Kullanımı

Mutfak için ayrılmış alanların her metrekaresinin, kapasiteye uygun ölçülerde tutulması gerekir.

 

Kullanılması gereken alanın hesaplamasını yapmak için oturma kapasitesi, personel sayısı, servis sıklığı gibi değişkenlerle koordineli hareket edilir.

 

Minimum mutfak alanında maksimum kişiye hizmet anlayışı yanlıştır. Bu anlayışın kısa bir süre içinde işlevini kaybederek işletmeye zarar vermesi kaçınılmazdır.

Proses Akışı

Çeşitli gıdalar, depolama ile başlayan sürecin ardından, hazırlık, pişirme, servis vb. aşamalardan sonra müşteriye ulaştırılmasıyla süreç son bulur.

 

Bu prosesin kendi içinde dinamikleri ve akış yönü mevcuttur. Ve bu değişken bir parametre değildir.

 

Kişilere göre değil kurallara göre standartlara uygun hareket edilir. Burada amaç akışı en kısa sürede tamamlamak, müşteride memnuniyet yaratmaktır.

Gereksinimlerin

Belirlenmesi

Günümüzde Otel, restoran, kafe fark etmeksizin mekanlar tasarlanırken genellikle bir konsept olarak ele alınır.

 

Planlama yapıldığı takdirde mutfakta nelerin pişirileceği, menüye daha sonra nelerin eklenebileceği, personel sayısı, ne kadarlık bir istihdam yaratacağı, depolamanın kaç günde bir şarj edileceği gibi soruların cevabı büyük olasılıkla bellidir. 

 

İşletmenizde kalıcı ve sağlıklı çözüm yaratmak için bu gibi faktörleri mutfağınızı kurmadan çözmeniz faydanıza olacaktır.

Servis ve Operasyon

Her işletmenin servis ve operasyonunun kapasite olarak zirve yaptığı zamanlar olmaktadır.

 

Bu aralıkları sorunsuz atlatmak ancak doğru planlamayla mümkün olur. Servise hazır hale getirilen yemeğin servis sürecinde yaşayacağı gecikme,  bütün emeği ve beklentiyi tek çırpıda yok edebilir.

 

Bu gibi durumların önüne geçmek için sıcak mutfak kadar servis istasyonlarının da doğru konumlandırılması ve ürün donanımının yeterli olması gerekir.

Sonuç mutlu müşteriler.

  • Black Facebook Icon
  • Black Twitter Icon
  • Black Instagram Icon
eMutfak.net - Her Hakkı Saklıdır
İSTANBUL